בלוג

לא לזוז!

donmove
אני לא מרבה בהנחיות קונקרטיות כשזה מגיע למדיטציה, אבל אחת ההנחיות שאני בכל זאת מתעקש עליהן היא היא לא לזוז, רק שהכוונה האמיתית מאחוריה היא לשים לב מה הם הדברים שגורמים לנו לזוז.
 
שום תנועה שלנו לא קורית סתם, כולן תגובות לגירויים שאנחנו חווים – תחושות (כמו כאבים וגירודים), צלילים (כמו רעשים מבהילים), מחשבות וכל שאר החוויות שאנחנו יכולים לחוות. בדרך כלל אנחנו מגיבים אל הגירויים האלה בתזוזה אוטומטית, בלי להיות ערים בכלל לדבר שהזיז אותנו, ודפוס הפעולה הזה נכון לא רק לתנועות של הגוף, אלא גם לתנועות של הרגש והתודעה – כמו בפעמים האלה שאנחנו חווים פתאום כעס, עצב או שמחה מאוד גדולים ואין לנו מושג מה גרם להם.
 
ככל שאנחנו מצליחים לשבת ללא תנועה ולהתבונן בגירויים שעולים בנו, ללא שיפוט, ללא ניסיון לפתור אותם או להפטר מהם, אנחנו נהיים סבלניים יותר כלפיהם, רגישים יותר למה שקורה בתוכינו. עם הזמן גם מתפתחת היכולת להבחין ברבדים עדינים ועמוקים יותר של חוויה, לזהות את הדברים הקטנים שמפעילים אותנו ולאט לאט להרפות את האוטומטים ולייצר מודעות במקומות שבהם היא לא הייתה קודם.
 
חופש אמיתי לא מגיע מתוך שליטה בתחושות, במחשבות וברגשות שלנו, אלא ביכולת שלנו להרפות, להרגיש בנוח ולבחור את מה שנכון לנו ללא תלות בהם.
 
בקיצור,
לא לזוז!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments