בלוג

סבל ובורות

ignosuff

מכירים את זה שלפעמים שאתם עושים דברים שאתם משוכנעים שיעשו אתכם מאושרים, אבל בפועל הם רק גורמים לך לסבול יותר? הסיבה לכך, על פי הבודהיזם, היא בורות. בורות לגבי ההשלכות האמיתיות של המעשים שלנו, בורות לגבי מה באמת מייצר אושר ומה באמת מייצר סבל.

כתוצאה מהבורות שלנו, אנחנו מבלים חלק גדול מהזמן שלנו בלייצר סבל עבור עצמינו והאנשים הקרובים אלינו, בלי להבין בכלל שזה מה שאנחנו עושים. כדי להשתחרר מהסבל, הציע הבודהה מגוון רחב של כלים ותרגולים שמטרתם לסייע לנו לצאת מהבורות שלנו ולהתוודע אל הדרכים והמנגנונים שבהם אנחנו מייצרים סבל בלי להתכוון לכך, ובמקביל גם לבחון מה באמת מסב לנו אושר.

ככל שאנחנו לוקחים אחריות על הבורות שלנו ומוכנים לפגוש אותה באמת, אנחנו עשויים לגלות שבמרדפינו אחר אושר ושלווה למעשה ייצרנו סבל ודחק. ככל שאנחנו מעמיקים בהבנה שלנו של אותם מנגנונים שבהם אנחנו מייצרים סבל, לאט לאט אנחנו גם לומדים להרפות מהם. ככל שאנחנו מרפים יותר מהדרכים שבהן אנחנו מייצרים סבל בחיים שלנו, כך אנחנו סובלים פחות.

כשאני אומר שאני מלמד מדיטציה וחקירה עצמית, אני בעצם מתכוון שאני מלמד את אותם כלים ותרגולים, מהבודהיזם ולא רק, שנועדו לעזור לנו לצאת מהבורות בחיים שלנו. אני לא מבטיח לאף אחד שחרור מלא מהסבל, אבל מהניסיון שלי בהחלט אפשר להפחית אותו.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments